click here if you want to see your banner on this site

Author Topic: Kopanie kryptowalut jak zacząć?  (Read 1232 times)

CryptoBoi

  • Novice
  • *
  • Posts: 20
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Kopanie kryptowalut jak zacząć?
« on: December 18, 2018, 04:01:34 PM »
Od czego zacząć kopanie kryptowalut? 4 różne metody wydobywania kryptowalut.



Zainteresowanie kryptowalutami stale rośnie a informacje na ich temat coraz częściej trafiają do mediów głównego nurtu (lub głównego ścieku – jak kto woli). Bitcoin przestał być walutą niszową i mimo że wieszczony był mu spektakularny koniec, to nadal świetnie sobie radzi.

Co to jest mining?

Pod wieloma względami bowiem proces tworzenia kryptowaluty przypomina kopanie, od którego wziął się angielski termin mining. Natomiast osoba zajmująca się tym procederem często nazywana jest górnikiem.

Jeśli cofniemy się kilka lat i popatrzymy na krajobraz świata Bitcoina, odkryjemy, że jednym z najłatwiejszych sposobów na zdobycie BTC jest wydobycie, czyli kopanie bitcoin. Wystarczyło zapędzić do pracy kartę graficzną (wcześniej procesor) i po kilku tygodniach mogliśmy cieszyć się kawałkiem Bitcoina. Te czasy już minęły. Bitcoin i większość kryptowalut wydobywa się za pomocą specjalistycznego sprzętu, którego zdobycie wiąże się z inwestycją. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wydobyciu, sprawdź nasz poradnik i zobacz wprowadzenie do kopania kryptowalut.

Najpopularzniejsze metody kopania kryptowalut

  • Proof Of Stake – Kopanie kryptowalut Na Portfelu. Prawo do generowania bloku (potwierdzenia transakcji) ma osoba posiadająca określoną ilość kryptowaluty w portfelu. By uniknąć monopolu nie jest to najbogatszy górnik, ale stosowane są specjalne algorytmy dające szanse wszystkim. Dzięki temu sieć pozostaje zdecentralizowana.
  • Proof Of Work – Kopanie Kryptowalut Na Sprzęcie. W celu szybkiego i poprawnego działania systemu transakcyjnej kryptowaluty potrzebne są skomplikowane obliczenia matematyczne. Ich wykonywaniem zajmują się właśnie górnicy, a właściwie ich sprzęt, który musi posiadać wysoką moc obliczeniową. Za najszybsze rozwiązanie danego zagadnienia weryfikującego transakcję zwycięzca otrzymuje premię za utworzony blok.
« Last Edit: December 18, 2018, 04:04:51 PM by CryptoBoi »

timlk

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 142
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: Kopanie kryptowalut jak zacząć?
« Reply #1 on: January 14, 2019, 02:48:52 PM »
Myślę, że Bitcoin przeżywa ciężkie czasy. Cały czas spada. Moim zdaniem lepiej teraz robić prawdziwy biznes. Podobnie jak wideoczat https://coomeet.com/index.pl.html gdzie ludzie naprawdę się spotykają i spotykają.

Dorin

  • Newbie
  • Posts: 1
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: Kopanie kryptowalut jak zacząć?
« Reply #2 on: March 11, 2019, 03:26:21 PM »
Zgadzam się, bitcoin nie jest najlepszym miejscem do zdobywania pieniędzy dzisiaj, a ludzie wciąż są w stanie uzyskać duże sumy z kasyn online. Co więcej, możesz tam operować kryptowalutami.

sandramaj

  • Newbie
  • Posts: 2
  • Country: pl
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
    • View Profile
Re: Kopanie kryptowalut jak zacząć?
« Reply #3 on: April 25, 2020, 05:07:36 PM »
Też wspomnę temat kasyn w tym pytaniu, bo tak naprawdę zaczęłam swoją przygodę z kryptowalutą, kiedy zobaczyłam btc jako opcję płatności w jednym z kasyn. Zainteresowałam się, zaczęłam czytać, aktywnie uczestniczyć w lekcjach i odwiedzać takie fora, jak ten. I te metody, które wspomniał CryptoBoi są naprawdę dobre!

pircle

  • Newbie
  • Posts: 3
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: Kopanie kryptowalut jak zacząć?
« Reply #4 on: July 21, 2021, 05:28:30 PM »
Po raz pierwszy usłyszałem o bitcoinie od mojej żony. Była na urlopie macierzyńskim i zainteresowała się zarabianiem pieniędzy online i kryptowalutami w ogóle.
Powiedziałem jej, że to wszystko bzdury (nie wierzyłem w to), a ona włożyła swoje osobiste pieniądze w tę stronę hot 777 slot , a pierwsze zarobione pieniądze zainwestowała w kryptowaluty w tajemnicy przede mną. A teraz, kiedy pokazała mi, ile dostała, żałuję, że jej wtedy nie pomogłam.

 

Bitcoin Garden 2013-2024, All rights reserved | Privacy Policy | DMCA | About Bitcoin Garden | Support & Services