click here if you want to see your banner on this site

Author Topic: [ANN] ICONOMI ~ Albanian (Shqip)  (Read 3777 times)

ivanst776

  • Hero Member
  • Newbie
  • Posts: 6
  • Country: al
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
[ANN] ICONOMI ~ Albanian (Shqip)
« on: September 23, 2016, 09:06:48 PM »
WEB · BLOG · TWITTER · FACEBOOK ·  INSTAGRAM · TELEGRAM · SLACK


ICO CROWDSALE

BĖHU PJESĖ KETU

NGA 25 Gusht 2016 ora 08.00 UTC; DERI mė 29 Shtatorė 2016 ora 20.00 UTC


ICO Tashmė Ka PERFUNDUAR

Lajmėrim: MOS Dergoni fonde mė. Ne do tė pranojmė VETĖM Fondet ne para dhe crypto qe jane derguar para perfundimit te ICO mė (19:59:59 UTC) tė konfirmuara me deshmi tė pagesės.

Misioni i ICONOMI ėshtė qė tė ofrojė njė mundėsi pėr investitorėt qe jane nė kėrkim te fitimeve tė larta, qe nuk jane tė mundshme nė ekonominė e vjetėr. Kjo do ta bėjė kėtė me anė tė njė pikė hyrese te thjeshtė dhe tė besueshėm, duke ju ofruar atyre njė pėrvojė tė shkėlqyer, i cili ėshtė i rėndėsishėm qe ti mbaj ata te investojn nė ekonominė e re.

ICONOMI po krijon lidhjen e zhdukur nė mes ekonomisė se vjeter dhe asaj te re. Duke folur ne gjuhėn e ekonomisė sė vjetėr dhe duke vepruar me parimet e sė resė, menaxhimi transparent i ICONOMI-tė do tė sigurohet nė pėrputhje nga njė legjislacion tė BE-sė dhe nga operatori i shėrbimit tė rregulluar.

Ne kete bote nuk duan tė shkojnė nė qindra e projekteve tė ndryshme blockchain dhe ne cryptomonedha, ata shpesh vetėm duan tė investojnė diku mė gjerė: blockchain - po apo jo? ICONOMI do tė mundėsojė atyre qė ta bėjnė kete.

Me pak fjalė, ēfarė ėshtė ICONOMI?
ICONOMI ofron njė mundėsi pėr investitorėt qe jane nė kėrkim te fitimeve tė larta, qe nuk jane tė mundshme nė ekonominė e vjetėr.. Me instrumentet financiare tė sapo zhvilluar, ICONOMI do t'i shtyje investitorėt e rinj dhe kapital tė freskėt nė ekonominė e decentralizuar .

I preferoni videot? Shikoni shkurt videon promocionale.

Si njė investitor, pse duhet tė merrni nė konsideratė ICONOMI?
ICONOMI do tė hapė njė kategori tė re tė shėrbimeve financiare nė ekonomi tė decentralizuar, me njė rrjedhė te qėndrueshme tė tė ardhurave dhe njė vizion platform ambicioze. Ne jemi tė bindur se ICONOMI ėshtė njė nga propozimet mė tėrheqėse tė biznesit tė vitit 2016 me probabilitetin e saj te lart tė shumėzimit tė investimeve. Nė krye tė kėsaj, tė gjithė pjesėmarrėsit ne ICO do tė kenė mundėsinė e investimit nė njė ftese te vetme te fondit ICONOMI.PERFORMANCE [/b].

Si njė ekspert i Blockchain, pse duhet tė marrin nė konsideratė ICONOMI?
Ne do tė lansojmė platformėn ICONOMI Open Fund Management nė vitin 2017 me njė premtim tė thjeshtė pėr ekspertėt tė suksesshme - cdokush mund tė jetė njė menaxher profesional i fondeve; "Ti sjellė crypto-ekspertizėn, ne kujdesemi pėr ēdo gjė tjetėr". Ekspertėt janė gjithashtu tė mirėpritur pėr tė marrė pjesė nė ICO.

Si njė investitor potencial nė ekonominė e decentralizuar, pse duhet tė marrin nė konsideratė shėrbimet e ICONOMI-tė?
Fondet e ICONOMI-te janė instrumentet financiare tė pėrsosura te nivelit fillestar pėr investitorė tė rinj nė ekonominė e decentralizuar. Me pėrzgjedhje tė monedhave dhe pėrhapjen e investimeve, fondet e ICONOMI premtojnė luhatshmėri tė ulėt me fitime tė larta. Investitorėt potencial janė gjithashtu tė mirėpritur pėr tė marrė pjesė nė ICO.


Instrumentet e reja financiare:
  • Fondi ICONOMI.INDEX do tė pasqyroj zhvillimin e tregut tė besueshėm e cryptomonedhave. Ajo do tė menaxhohet nė mėnyrė transparente dhe tė tregtohen nė shkėmbimet e mėdha. Fondi ICONOMI.INDEX do tė pėrfshijė disa crypto monedha te hulumtuara nė tėrėsi, duke pėrfshirė Bitcoin, Ethereum, Lisk, Steem dhe tokena te tjera me vlerė tė madhe.
  • Fondi ICONOMI.INDEX do tė synojė performancė tė lartė - shumėfishimin e investimeve. Ajo do tė menaxhohet nė mėnyrė aktive nga njė ekip i ekspertėve te ICONOMI-te. Ekipi ynė do tė informoj pėr mundėsitė e pėrshtatshėm tė hershme tė ICO-sė e investimeve (startup projekteve crowdfunded dhe kompanive). Nėpėrmjet fondit tė fokusuar te kompanisė tonė, tė gjithė mund tė bėhet njė ndėrmarrje kapitaliste, pa asnjė sherr dhe kėrkesate kapitalit.
  • Menaxhimi i hapur i fondit te ICONOMI (OFM) platforma ėshtė njė mjet i thjeshtė i menaxhimit ku tregtarėt me njohuri dhe pėrvojė krijojn fondet e veta tė investimeve. Investitorėt, nga ana tjetėr, janė nė gjendje pėr tė investuar edhe shumat mė tė vogla, duke ofruar njė pasqyrė tė qartė tė menaxherėve tė fondeve tė investimeve nė dispozicion dhe punėn e tyre aktuale dhe tė kaluar. Menaxhimi i hapur i fondit te ICONOMI (OFM) platforma do te prishin industrinė e menaxhimit tė aseteve.


Pragu: 2000 BTC
Nese kampanja crowdfunding dėshtonė pėr tė arritur qėllimin e saj kapitale tė 2000 BTC, tė gjitha fondet do tė kthehen.
Shenimet ne blogje:


Dhuratat
Ne do tė rezervojmė 2% tė ICO-sė tonė (2000000 ICN tokena) pėr fazat e hershme tė marketingut dhe kampanjat e dhuratave tė cilat do tė shpėrndahen pėr tė gjithė ata qė kontribuan nė ICONOMI ICO para dhe gjatė ICO-sė. Ne ofrojmė dhurata pėr:
kjo eshte mbyll me hapjen e ICO-sė. Ishin 1778 pjesėmarrės. E cila ėshtė e barabartė me 56.242969628796400449 ICN tokena pėr imell unike. Lista me hash md5 eshte e publikuar ketu: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1dSKpNpbECr-F_F-75OTJIJmaiXJPp0PKK9raK3TJBSI/edit#gid=636503125

Detaje rreth dhuratave gjinden te spjeguara kėtu.


Ekipi
Ervin U. Kovac, Udhėheqės Legal
Sladana Cevriz, Udhėheqės i Marketingut
Tjasa Tolj, Asistent i Marketingut
Primoz Kordez, Udhėheqės infrastrukturor i fondit
Urban Jezernik PhD, Matematicient
Domen Skalar, Udhėheqės infrastrukturor
Jan Mohoric, Zhvillues Mobil
Rok Novosel, Zhvillues
Ales Lekse, Udhėheqės i zhvillimit
Jani Valjavec, Bashkė-Themelues, Teknologji & Tregti
Tim M. Zagar, Bashkė-Themelues, Zhvillim & Biznes
Per me shum detaje rreth pershkrimeve te antareve te ekpit ju lutem shikoni ico.iconomi.net

Kėshilltarėt
Aleksander Vasylchenko PhD, CTO Grid Singularity & Ex-CTO Mycelium
Zenel Batagelj, Bashkė-Themelues, Managing Partner Valicon
Lyuben Belov, Bashkė-Themelues, Managing Partner LAUNCHub
Domen Ursic, PR Kėshilltarė I pavarur
Stephane Gantchev, Partner LAUNCHub dhe Bashkė-Organizator i DigitalK

Per me shum detaje rreth pershkrimeve te kėshilltarėve ju lutem shikoni ico.iconomi.net

Ndermjetesuesit
Max Kordek, Co-founder and CEO LISK Escrow Partnership Confirmation from Max
Aleksander Vasylchenko PhD, CTO Grid Singularity & Ex-CTO Mycelium Escrow Partnership Confirmation from Alexander
Gasper Kenda, Co-founder, Xaurum project Escrow Partnership Confirmation from Gasper
Tim M. Zagar, Co-founder, ICONOMI Escrow Partnership Confirmation from Tim


Adresat Mbledhese

BTC: 3KbWWjumBGLBUWYCeidydxe1uET9QyWoEg
ETH:0x154Af3E01eC56Bc55fD585622E33E3dfb8a248d8
LSK: 6300322192409448238L
USD:
EUR:

Eventet ICO CROWDSALE

NGA 25 Gusht 2016 ora 08.00 UTC; DERI mė 29 Shtatorė 2016 ora 20.00 UTC

Java e 1-rė + 15% bonus = August 25, 2016 08.00 UTC DERI mė 1 Shtator 2016 08.00 UTC
Java e 2-tė + 10% bonus = 1 Shtator 2016 08.00 UTC DERI mė 8 Shtator 2016 08.00 UTC
Java e 3-tė + 5% bonus = 8 Shtator 2016 08.00 UTC DERI mė 15 Shtator 2016 08.00 UTC
Java e 4-tė = 15 Shtator 2016 08.00 UTC DERI mė 22 Shtator 2016 08.00 UTC
Java e 5-rė(java finale) 22 Shtator 2016 08.00 UTC DERI mė 29 Shtator  2016 20.00 UTC


Monedhat pranohen ne: BTC, ETH, LSK, EUR, USD, CNY, JPY, CZK, RON, HRK, CAD, AUD, GBP, DKK, NOK, SEK, CHF, RUB, HUF, PLN, XDR and TRY. Per te gjitha monedhat tjera ju lutem perdoreni shapeshift.io


Tokenat ICONOMI do tė lėshohet nė platformėn Ethereum si njė kontratė e zgjuar. Shpėrndarja fillestare do tė caktohet nė llogaritė qė marrin pjesė nė ICO. Pas kėsaj, tokenat do tė jetė te lehtė tė transmetueshme tė cilado ēeles privat te doni apo thjesht mbahen nė mėnyrė tė sigurtė nė platformėn ICONOMI. Furnizimi me Token nuk do tė rritet dhe nuk do tė ketė asnjė inflacionit te tokenave ICONOMI.


ICN token furnizim: 100 mio
Crowdsale: 85 mio
Faza e hershme e marketingut dhe dhuratave: 2 mio
Keshilltaret: 2 mio
Ekipi: 8 mio
E rezervuar per ekpin ne te ardhmen: 3 mio

Dokumentimi
ICONOMI Whitepaper
Whitepaper on App Token Funds

Linqet zyrtare

Perkthimet
For translations contact us at [email protected]

Russian translation - Thank You Skyrik
Indonesian translation - Thank You lucky80
Portuguese translation - Thank You ShooterXD
Spanish translation - Thank You freemind1
Filipino translation - Thank You mikhael
Dutch translation - Thank You Axente
Polish translation - Thank You mike77777
Bulgarian translation - Thank You restless
Slovenian translation - Thank You BoldNinja
German translation - Thank You TeseracT
French translation - Thank You adrimaug
Hindi translation - Thank You btcdevil
Italian translation - Thank You forumaster
Romanian translation - Thank You ltcrstrbrt
Malayalam translation - Thank You ether19
Ukranian translation - Thank You Yubit
Chinese translation - Thank You peterzz
Korean translation - Thank You bitcoinuserz
Greek translation - Thank You agaga
Hebrew translation - Thank You Yiz
Arabic translation - Thank You Mirrorcrax
Malaysian translation - Thank You axlroses
Turkish translation - Thank You beyinsi
Thai translation - Thank You golfhuso
Hungarian translation - Thank You cointrader83
Urdu translation - Thank You irfan_pak10
Armenian translation - Thank You moroseneng
Uzbek translation - Thank You SONICGEAR
Bengali translation - Thank You runiwani
Danish translation - Thank You danishcookie
Albanian Translation  -  ivanst776
Perkthimet aktualisht ne pritje

Croatian - sunce33
Latvian
Swedish
Finnish
Norwegian
« Last Edit: October 05, 2016, 07:35:44 PM by ivanst776 »

 

Bitcoin Garden 2013-2024, All rights reserved | Privacy Policy | DMCA | About Bitcoin Garden | Support & Services