click here if you want to see your banner on this site

Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - fallenangel1789

Pages: 1 2 3 [4] 5 6 ... 110
46
Thanks for the share. Defi synthetic assets lost their hype, unfortunately. For instance syntetix. it stuck at 20usd for months.

47
Crypto Discussion / Re: Should I Invest in Ethereum (ETH) in 2021?
« on: March 23, 2021, 12:28:29 PM »
Maybe not in 2021 but in 2023. If the cycle repeats itself we should accumulate ETH under 500USD.

48
Ekonomik kriz derinleştikçe maalesef fakir milletimiz buradan bir medet ummaya çalışacak. Çok karmaşık bir yapı olduğu için de bu dünya büyük ihtimalle dolandırılacak çoğu. Çok insan var parayı birilerine verip artmasını bekleyen. Şerefsiz de çok, şimdi bir teyzeye bir amcaya dese ki sana  aldığımız koin battı ne diyebilirler.

49
Google’a Türkiye’den yapılan Bitcoin ( BTC ) aramaları, merkez bankası başkanının görevden alınmasının ve Türk Lirasının değerinin %14 değer kaybetmesinin ardından son 24 saat içinde patlama gösterdi.

Google Trends’den alınan verilere göre, TL’nin düşüş haberini takip eden saatlerde Bitcoin için yapılan arama sayısı %566 arttı.


50
Turkish Language / Ethernity Chain
« on: March 23, 2021, 11:33:17 AM »
2 hafta önce idosu yapılan yeni ama iddialı bir NFT projesi. İlk icraatları bir nft sanatçısı olan bosslogic ile çıkardıkları nftler oldu. açıkçası ben beğenmedim. daha sonra Muhammed Ali ve birçok ünlünün nftleri için hamle geldi. Yakında bu nftler de satışa çıkacak. Bunları kaçırmamak gerekiyor diye düşünüyorum. Şuan staking özelliği aktif oldu. Stake ederek topladığınız stone larla farm yapıyorsunuz ve bu şekilde ücretsiz nft elde etme şansı yakalıyorsunuz.

Açıkçası nft sektörüne bir kalite getirdi bu proje. Diğerleri ile karşılaştırınca farkı anlıyoruz. Bu nedenle çok yakında ilk 100de göreceğimiz bir proje gibi duruyor. Binance Huobi gibi borsaların kısa sürede listelemesi şaşırtıcı olmaz.

Tokenomics biraz problemli yalnız. 30 m max supply mevcut. Yaklaşık 4 milyonu initial supply idi. şimdi ilk 8 hafta boyunca presaleden satılan yaklaşık 9-10 milyon token eşit paylarla kullanıma girecek. Bu da ilk haftalarda fiyatı baskılayacaktır bir parça. Ancak güzel bir hype yakaladığı için fazla da etkilenmeden yoluna devam ediyor.

51
(TR) Haberler / Metamask’in Kullanıcı Sayısı 2 Milyon’u Aştı!
« on: March 23, 2021, 01:11:29 AM »
Ethereum cüzdanı Metamask’in kullanıcı sayısı 2 Milyon’u aştı.

İddia Wu Blockchain tarafından ortaya atıldı.

DeFi ekosisteminin popülaritesinin artması ile birlikte birçok kullanıcının kullanmaya başladığı Metamask, Ethereum ağı kullanıcılarının önde gelen seçeneklerinden biri. DeFi uygulamaları ile entegre olmak ve bu uygulamalar ile işlem yapmak için kullanılan Metamask, bir “swap” mekanizması da duyurmuştu. Bu sayede cüzdan kullanıcıları “swap” için en iyi oranlara cüzdan üzerinde sahip olabiliyor.

52
Nijerya Merkez Bankası başkan yardımcısı Adamu Lamtek kurumunun kripto para birimlerinin kullanımına kısıtlamalar koyduğu konusundaki iddiaları reddetti.

Bilindiği üzere 5 Şubat 2021 tarihinde Nijerya Merkez Bankası (CBN), ülkedeki tüm kripto para işlemlerini yasakladığını duyurmuştu. Nijerya Merkez Bankası ülkedeki bankalara, kripto para birimleriyle işlem yapan tüm hesapları bloke etmelerini emretmiş ve CBN Bankacılık Denetleme Müdürü Bello Hassan bankalara konu ile ilgili bir bildiri göndermişti. Bildiriye göre kripto para birimleriyle uğraşmanın veyahut kripto para borsaları için ödemeleri kolaylaştırmanın yasak hale geldiği bildirilmişti.

Ancak başkan yardımcısının yapmış olduğu yeni açıklama merkez bankasının kripto para birimleri üzerindeki doğrudan yasağıyla çelişiyor gibi görünüyor.

Yasak haberlerinden itibaren ülkedeki kripto para endüstrisi oldukça olumsuz yönde etkiledi. Öyle ki ülkedeki kripto para faaliyetleri merkezi borsalarda ciddi oranda düşüş gösterdi. Ancak bunun yanında, elde edilen verilere göre P2P (eşler arası) ağlarında meydana gelen işlem hacimlerinde ise bir artış olduğu gözlemlendi. Bazı iddialara göre CBN, bu duruma da el atarak P2P ticaretini de kısıtlayabilir.

Kaynak: https://muhabbit.com/nijerya-merkez-bankasi-nijeryalilar-ozgurce-kripto-para-ticareti-yapabilir/

53
It does not have to replace the dollar. Actually, it cant replace any fiat money due to well-known issues. But it is an ideal store of value asset. And will remain so.

54
(TR) Haberler / FED Başkanı’ndan Dijital Dolar Açıklaması Geldi!
« on: March 22, 2021, 02:52:16 PM »
Federal Reserve Bakanı Jerome Powell’dan dijital dolar açıklaması geldi. Gerçekleşen bir konferansta merkez bankalarının dijital çağdaki atılımları ve inovasyonları ile ilgili konuşan Powell, dijital dolar ve kripto paralara da değindi.

Powell yaptığı açıklamada dijital doların oldukça önemli etkileri olacağına değindi.

Dijital para birimi ortaya koyma konusunda kongre izni doğrultusunda hareket edeceklerinin altını çizen FED Başkanı, ilerlemenin bu şartlar altında gerçekleşebileceğini belirtti.

Dijital para birimi ile ilgili çalışmaların da sürdüğünü açıklayan Powell, detaylı bir deneyimlemenin içerisinde olduklarını vurguladı. Ek olarak kripto varlıklara de değinen başkan, kripto paraları dolardan daha çok altına benzetti.

Kaynak: https://muhabbit.com/son-dakika-fed-baskanindan-dijital-dolar-aciklamasi-geldi/

55
Turkish Language / Re: BTC Fiyat Tartışma Alanı
« on: March 22, 2021, 02:43:02 PM »
Dominansı uzun süredir ilk kez yüzde 58'in altında gördüm. Belki Nisan'da beklenen altcoin boğaz mart sonunda gerçek anlamıyla başlar. Hadi bakalım hayırlısı.

56
I think the safest way to make money and avoid as much risk as you can is by investing in top coins that are under $1. Small amounts like $200 won't really matter that much if you invest it in expensive coins like ETH & BTC, I would recommend you go find the next moonshot coin or coins that are under $1, and hold on to that several years. Good coins that are on a massive growth are in the NFT side, CHZ is doing great and has lots of partnerships coming, ANRX is also consistent being on the top rising NFT coins every week.

I feel like investing in NFTs this early would be beneficial if this run continues in the next 3 years.

Yeah. Too many think so and unfortunately, they are sometimes right. But generally, the price of a coin does not affect its movement. Rather its market cap is important. For instant KSM. It has a regular increase in price and now almost 450 USD. A month ago AAVE made a similar rise just in a week and reached 500 USD. But yeah if u gonna buy 0.13 eth for 200 USD, it may make u unhappy. In the end, it is even not a coin lol.

57
Crypto Discussion / Re: Ethereum to BSC Bridge - ERC20 to BNB Swap
« on: March 22, 2021, 02:32:42 PM »
Lol. No thanks. Smells fishy. And I do not think that anyone will ask help from you.

58
(TR) Haberler / Brezilya Bitcoin ETF’ini Onayladı!
« on: March 20, 2021, 04:59:51 PM »
Latin Amerika’nın ilk Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF), bölgenin en büyük ekonomisi olan Brezilya’da onaylandı.

QR Capital, QBTC11 hisse senedi sembolünü kullanan ETF’in Brezilya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu CVM tarafından onaylandığını söyledi.

QR Asset Management tarafından başlatılan Bitcoin ETF’in, varlık yöneticisinin holding şirketi QR Capital’in 19 Mart 2021 tarihinde yaptığı açıklamasına göre, Brezilya’nın ana borsası B3’te listelenmesi bekleniyor. Listeleme tarihi henüz belli olmayan fonun Haziran ayına kadar listelenmesi bekleniyor.

QBTC11, son haftalarda üç Kanadalı Bitcoin ETF’in piyasaya sürülmesinden sonra onay alan dördüncü Bitcoin ETF’i oldu. 


Kaynak: https://muhabbit.com/brezilya-bitcoin-etfini-onayladi/

59
Robinhood CEO’su Vlad Tenev, şirketin kripto para birimlerine ağırlık vermek için çalışmalara başladığını söyledi.

Tenev, Robinhood’un YouTube hesabında yayınlanan bir sohbet esnasında, iş gücünü artırma ve daha fazla kripto para çifti ekleme planlarından bahsetti.

Devam eden planları detaylandıran CEO, şunları söyledi:

İnsanlar sosyal medya platformlarında çok üstüme gelse de, kripto ekibimiz ve yazılım mühendislerimizle konuyla ilgili yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bu planlarımızı hızlı bir şekilde halledeceğiz ve yol boyunca yeni ticaret çiftlerine destek sunacağız.

Kripto para çiftlerinin yanı sıra Tenev, bir kripto para cüzdanı olasılığının da altını çizdi. Fakat Tenev’e göre, firma bu konuda oldukça dikkatli adımlar atıyor.

Source: https://muhabbit.com/robinhood-kripto-para-piyasasina-agirlik-verecegini-acikladi/

60
(TR) Haberler / Coinbase 6.5 Milyon $’lık Cezaya Çarptırıldı!
« on: March 20, 2021, 04:56:36 PM »
Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) Cuma günü yaptığı açıklamada, Coinbase şirketinin 2015 ve 2018 yılı arasında GDAX platformunda işlem düzensizliği yaptığını belirtildi.

Faaliyetler, Hedger ve Replicator olarak bilinen Coinbase tarafından kullanılan iki şirket içi yazılım programıyla ilgili görünüyor. CFTC, bazı durumlarda, bu yazılım programlarının birbirleriyle etkin bir şekilde ticaret yaptığını ve bunun GDAX platformundaki fiyatları ve işlem hacimlerini yapay olarak şişirmesine sebep olduğunu iddia ediyor.

Ayrıca CFTC, Coinbase’in eski çalışanlarından birini, Litecoin’in fiyatını artırmak için şaibeli hareketler ile alım satım emri vermek ile suçladı.

CFTC’nin bahsi geçen iddialarına Coinbase herhangi bir yanıt vermedi.

Tüm bunlar ile beraber, iddiaları hakkında konuşmaktan kaçınan Coinbase, CFTC’nin kararı ile 6.5 milyon $’lık cezaya çarptırılmış görünüyor.


Kaynak: https://muhabbit.com/coinbase-6-5-milyon-lik-cezaya-carptirildi/

Pages: 1 2 3 [4] 5 6 ... 110
Bitcoin Garden 2013-2024, All rights reserved | Privacy Policy | DMCA | About Bitcoin Garden | Support & Services