click here if you want to see your banner on this site

Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Topics - fallenangel1789

Pages: 1 ... 78 79 [80]
1186
"Kripto piyasaları, düşüş momentum belirtileri göstermeye başladığında, işler oldukça karmaşık bir hâl aldı. Bitcoin Cash (BCH) söz konusu olduğunda, şu anki fiyat momentumuna razı gibi görünüyor. 100 doların biraz üstünde bir değerle, önümüzdeki günlerde getirecekleri oldukça ilginç olacak. Yükselişin devam etmesi ise açık nedenlerle her zaman zor olacak.

Bitcoin Cash (BCH) eski günlerine dönmek istiyor
Bitcoin Cash (BCH) fiyatı kısa bir süre önce tekrar üç haneli rakamlara ulaştı. 2018’de görülen genel düşüş eğilimi söz konusu olduğunda bu tamamen normal olsa da, bunun uzun sürmemesi gerektiği de açıktır. Bu haliyle, mevcut geri gelme çabaları oldukça ilgi çekici bir durumda. Genel işlem hacmi oldukça zayıf görünse de, kasaya yansıyan kazançlar her zaman eğlenceli.
 
Son 24 saat içinde Bitcoin Cash’in USD ve BTC değerinde %10’luk bir artış oldu. Bu, özellikle de Bitcoin ve diğer bazı para birimlerinin geri çekildiğini bir süreçte oldukça büyük bir artış sayılır. Ancak bu durum, Bitcoin Cash gibi büyük altcoinlerin geleceği için genellikle iyi bir şey değildir.
..."


KAYNAK: https://kriptoparahaber.com/bitcoin-cash-bch-100-dolara-yukseldi-ve-litecoinden-koltugunu-geri-aldi.html

1187
"Kaspersky Lab’ın14 Aralık’ta yaptığı açıklamaya göre, 2018 yılında, Ortadoğu, Türkiye ve Afrika (META) bölgesinde 2017’de 3,5 milyon olan kripto madencilik saldırıları bir sene içerisinde 13 milyona çıkarak 4 kat artış kaydetti.

Ortadoğu, Türkiye ve Afrika  (META) bölgesinde kripto madencilik saldırıları artışı, bölgedeki dijital tehditlerin ve siber suç faaliyetlerin arttığı bir zamanda ortaya çıkıyor. Kaspersky Lab’ın KSN istatistiklerine göre, bankacılık ile ilgili kötü amaçlı yazılım saldırıları 2018’de neredeyse yarım milyona çıkarak yüzde 17’lik bir artış gösterdi.

Kaspersky Lab’deki üst düzey güvenlik araştırmacısı Fabio Assolini yaptığı açıklama şu şekilde:

META bölgesi, siber suçlulara daha cazip geliyor. Saldırıların merkezinde ise finansal ve kötü niyetli kripto mining saldırıları bulunuyor. 2018’de altı yeni ATM kötü amaçlı yazılım grubu keşfettik. Diğer yandan, yasadışı yapılan kripto para madencilik faaliyetleri son birkaç yılda dramatik bir şekilde artış gösteriyor. Öyle ana tehdit unsur fidye yazılımlarını dahi geçti. Bunun nedeni olarak ise kaçak yapılan madenciliğin sessiz çalışma prensibinin fidye yazılımda daha az dikkat çekici olduğunu düşünüyoruz.
..."

KAYNAK: https://kriptoparahaber.com/arastirma-orta-dogu-ve-turkiyede-kripto-madencilik-saldirilari-4-kat-artti.html

1188
"Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance CEO ‘su Changpeng Zhao (CZ) Bloomberg’e verdiği röportajda zor geçen bir seneye rağmen endüstrinin hala gelecekten ümitli olduğunu dile getirdi.

CZ’ye göre, kripto para fiyatı “spekülatörler için çok güçlü bir çekiş” tir. Bununla birlikte, endüstrinin yeni uygulamalar oluşturan geliştiriciler ile büyüyeceğine inanıyor:

Her zaman spekülasyon olacak, bu da fiyatın dalgalanmasına neden olacak. Geçen yıl, yukarı doğru büyük bir dalgalanma oldu ve şimdi bir düzeltme aşamasındayız. Ancak uzun vadeli endüstri, gerçek uygulamalar ve gerçek zamanlı kripto para kullanım durumları ile sürdürülebilir olacak. Ayrıca bu süreç fiyatın nereye gittiğine bakılmaksızın gerçekleşiyor.
..."

KAYNAK: https://kriptoparahaber.com/binance-ceo-su-ana-akim-medyaya-kripto-piyasasi-guclu-mesaji-verdi.html

1189
(TR) Haberler / Coincheck FSA’dan yeniden lisans almak üzere
« on: December 20, 2018, 07:25:13 AM »
"Birçok kripto para borsası, büyük çaplı siber saldırılara uğradıktan sonra toparlanmayı başaramadı. Fakat bu tür bir saldırıya uğramış olan bir borsa toparlanmayı başardı ve eski günlerine geri döndü. Bu sürece baktığımızda, Coincheck’in muazzam bir iş çıkarması Japon düzenleyicilerinin bir yıl içinde şirkete yeniden lisans vermesi ile kanıtlanmış oluyor.

Coincheck işlemleri iyileştirmek için muazzam önlemler aldı
2018’in büyük bir bölümü Japonya merkezli kripto borsası Coincheck için oldukça zor geçti. Ama 2019 yılı kripto borsası için daha parlak olacak gibi. Saldırının üzerinden geçen bir yıllık süreç sonrası ve bu süreçte operasyonel faaliyetlerini iyileştiren borsa Japon FSA’dan kripto borsası lisansını alacak gibi gözüküyor.
..."

KAYNAK: https://kriptoparahaber.com/coincheck-fsadan-yeniden-lisans-almak-uzere.html

1190
"Ayı sezonunda Bitcoin, Ethereum, EOS ve Litecoin gibi kripto para fiyatlarında ve bir iyileşme olması yatırımcıların içine su serpti. GlobalBlock’un kurucusu David Thomas mail üzerinden, konuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

 Tüm ana kriptoparalarda bir zıplama var gibi görünüyor. Kripto çöküşünün sona erdiğini göstermek için kripto para birimlerinde daha uyumlu bir hamle olacak. Bu yılki büyük bir hamleden sonra, yatırımcıların pazara geri dönüşleri hız kazanacak.
 
Bloomberg’in teknik göstergesi Ethereum için bir ralliye işaret ediyor
Eter için, ilk defa bir teknik gösterge, ralli başlangıcına işaret ediyor ​​olabilir. Yatırımcıların trend dönüşlerini tespit etmek için kullandıkları GTI VERA Convergence Divergence teknik göstergesi, Eylül ayından bu yana ilk kez olumlu bir sinyal verdi. Trend, daha fazla kazanım ve potansiyel yıl sonu boğa koşusunu gösteriyor olabilir. Teknik göstergenin potansiyel satın alma sinyallerine işaret ettiği son seferde, kripto paranın bir ay boyunca yükseldiği belirtiliyor.
 ..."

KAYNAK: https://kriptoparahaber.com/tarihte-bir-ilk-teknik-gosterge-bogalari-tespit-etti.html

1191
"Waves, son 48 saatte neredeyse iki katına çıkarak piyasanın geri kalanını gölgede bırakmaya devam ediyor. Dün, 2,53 dolardan el değiştiren kripto para, bugün 4,57 dolar değerine kadar yükseldikten sonra şu an 4.05 dolardan işlem görüyor.

Bu 2,53 dolar ve 4,57 dolar değerleri arasında yüzde 80’lik bir artışa denk geliyor. 19. Sırada yer alan kripto paranın Coinmarketcap’e göre 24 saatlik periyotta işlem hacmi 133,4 milyon dolar gibi etkileyici bir rakama ulaştı.

Vostok Projesi ilk yatırım turunda 120 Milyon dolar elde etti
Kripto paranın değerindeki artışın başlıca nedenlerinden biri, Vostok Projesi için ilk turda 120 Milyon dolarlık bir artış sağlaması. Fon, özel ve kurumsal yatırımcılardan geldi. Vostok Projesi, kurumsal ve hükümet bilgi teknolojileri sistemlerinde Waves Teknolojisinin uygulanmasına odaklanmış olan bir proje.
..."

KAYNAK: https://kriptoparahaber.com/waves-durmuyor-vostok-projesi-ile-yukselmeye-devam-ediyor.html

1192
"Dünyaca ünlü para transferi şirketi Western Union, küresel kripto para adaptasyon hızını yakından izlediğini ve müşterileri için herhangi bir zamanda bir ödeme seçeneği olarak kripto paraları eklemeye hazır olduğunu söyledi. Western Union’un küresel para transferi başkanı Odilon Almeida’ya göre, kripto paraları şirketin genel para birimi haline getirmek kolay bir iş:

Western Union bugün her türlü para birimini kabul etmeye hazır. Zaten 130 para birimi ile çalışıyoruz. Bence kripto para, insanlar ve işletmeler arasında alış veriş için dünyanın dört bir yanında para ya da varlıklara alternatif bir seçenek haline gelebilir. Bu olursa, kripto paraları platformumuz ekleme konusunda hazır oluruz.

Şirket, nakit ve kripto arasındaki boşluğu kapatmaya yardımcı olmak için iyi bir konumda. Öyle ki WU, kripto paraların milyarlarca banka hesabına ve yarım milyondan fazla perakende acentesi konumuna erişmesini sağlayabilir.

Western Union 2015’ten beri Ripple ile test çalışmaları yapıyor
Western, 2015’ten bu yana Ripple’ın sınır ötesi ödeme teknolojisini aktif olarak test ediyor. Şirket bu testlerin devam ettiğini söylüyor. Olumsuz ön sonuçlara rağmen, Western Union CEO’su Hikmet Ersek, şirketin xRapid ile yaptığı testlerin erken ve potansiyel olarak “çok küçük” olduğunu belirtti."KAYNAK: https://kriptoparahaber.com/western-union-kripto-para-transferleri-konusunda-hazir-oldugu-mesajini-veriyor.html

1193
(TR) Haberler / Vitalik Buterin’den 100.000 dolarlık yatırım
« on: December 20, 2018, 07:14:13 AM »
"Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, Prysmatic Labs’ın geliştiricisi Preston Van Loon’a 100.000 dolar değerinde yatırım yaptı. Prysmatic Labs’ın geliştiricisi Preston Van Loon, Twitter’da Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’i de konu alan bir sohbet başlattı. Van Loon, ekibini full time olarak çalıştıracak parasının olmadığını belirterek Ethereum projesi geliştirmenin zorluklarından bahsetti. Bunun üzerine Buterin, tek seferde 1.000 ETH (yaklaşık 100.000) dolar bağışta bulundu.

Vitalik Buterin’den bonkör bağış
"ETH gönderildi Yolo."

“Yolo” kısaltması “you only live once” kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kelime. Türkçesi “bir kez yaşayacaksın” anlamına gelen kelime son dönemde internet dünyasında kullanılan oldukça popüler bir kısaltma.

Bu bağışın ardından Buterin’in Twitter hesabı bağış istekleriyle doldu:

https://twitter.com/VitalikButerin/status/1075210851278295040


KAYNAK: https://kriptoparahaber.com/vitalik-buterin-1000-eth-yatirim.html

1194
"Social Science Research Network’un (SSRN) 18 Aralık’ta açıkladığı bir çalışmada, popüler mesajlaşma uygulamalarında binlerce “ pump dump ”  grubu olduğunu ortaya koyuyor.

“Pump&dump”, habersiz yatırımcıların fiyatını yapay olarak şişirmek suretiyle cesaretlendirerek bir varlığı satın almalarını teşvik eden sahtekârlık uygulaması olarak biliniyor. Bu operasyon, fiyat yeterince yüksek olduğunda hızlı şekilde girilen satışlar ile sonlanıyor.

Pump dump grupları yeniden gündeme geliyor
Yeni bir uygulama olmayan bu durum zaman zaman gündeme geliyor ve kripto para piyasalarında özellikle sermaye girişinin yüksek olduğu dönemlerde sıklıkla rastlanıyor. Yeni yayınlanan veriler “Pump&dump” fenomenin yaygın ve genellikle oldukça kârlı olduğunu öne sürüyor.

Araştırmacılar Bloomberg tarafından 19 Aralık’ta yayınlanan bir makaleye göre, bu yıl Ocak ve Temmuz ayları arasında mesajlaşma uygulaması Telegram ve Discord platformlarından gelen verileri inceleyerek 4.818 adet “Pump&dump” girişimi tespit etti.

Akademisyenler, kendileri tarafından gözden geçirilen “Pump&dump” şemalarının geçmişte gerçekleşmiş olanlara benzer şekilde yürütüldüğünü kabul ederken, “büyük ölçüde düzensiz bir ortamda yaklaşık 2000 kripto paranın faaliyet alanını kötüye kullanıldığını” vurguluyorlar.
..."


Kaynak: https://kriptoparahaber.com/arastirma-mesajlasma-uygulamalarinda-binlerce-pump-dump-grubu-var.html

Pages: 1 ... 78 79 [80]
Bitcoin Garden 2013-2024, All rights reserved | Privacy Policy | DMCA | About Bitcoin Garden | Support & Services