click here if you want to see your banner on this site

Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Topics - fallenangel1789

Pages: [1] 2 3 ... 80
1
"Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin 60 seviyesinin altına gerilemesi ve 54’ü görmesi, altcoin sezonunun başlamış olabileceğine dair önemli bir sinyal. Kripto para piyasasının toplam değerinin de 2 trilyon doların üzerine çıkması şu an için sektörün en önemli dönemlerinden birisini yaşadığını gösteriyor. Bazı altcoinler 100 kat gibi inanılmaz yükselişler elde etse de bazı yatırımcılar altcoin sezonunun gelmemiş olabileceğini, bazıları ise çoktan bittiğini düşünüyor.

Jarvis Labs kurucu ortağı ve tecrübeli analist Ben Lilly ise, bu konuda önemli bir açıklamada bulundu. Lilly, herkesin altcoin sezonu tanımının birbirinden farklı olduğunu vurguladı. Normalde daha önceki yıllarda BTC düşerken altcoinler yükseldi ve Lilly’e göre bu seferki altcoin sezonu böyle olmadı ve iki taraf da beraber yükseldi."


Kaynak: https://coin-turk.com/altcoin-sezonu-bitti-mi-unlu-analist-sorulari-yanitladi

2
(TR) Haberler / İngiltere’den “Britcoin” açılımı!
« on: April 20, 2021, 11:57:03 AM »
...

İngiltere Merkez Bankası oluşturacağı bu dijital paraya oldukça yaratıcı bir isim de bulmuş: “Britcoin”.

Para biriminin, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin kullanımına bağlı olarak oluşan sorunları çözmeyi amaçladığı belirtiliyor. İngiltere Bankası destekli dijital para birimi, tüketicilerin ve işletmelerin doğrudan merkez bankasından dijital cüzdanlar edinmesine izin vermesi planlanıyor. Bu aracıları kaldıracak ve bankaya yenilenmiş bir rol verecek.

Dijital para birimi henüz araştırma aşamasında. Reuters’in bildirdiğine göre, finans endüstrisi konferansında konuşan İngiliz maliye bakanı Rishi Sunak, İngiltere Merkez Bankası ve Hazine’nin para biriminin oluşumunu araştırmak için bir özel bir araştırma ekibi kurulduğunu söyledi. Bakan konuşmasından sora “Britcoin” kelimesini tweetledi.


Kaynak: https://koinmedya.com/ingiltereden-britcoin-acilimi/

3
(TR) Haberler / Popüler Kripto Para Birimi DOGE Durdurulamıyor!
« on: April 20, 2021, 11:54:28 AM »
2013 yılında yazılım mühendisleri Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından şaka amaçlı olarak kripto para sektörüne kazandırılan kripto para Dogecoin (DOGE), 2020 yılının sonuna gelindiğinde 0,045 dolarlık fiyat ile işlem görüyordu.

2021 yılına Bitcoin başta olmak üzere birçok kripto birimi gibi güçlü bir şekilde giriş yapan Dogecoin, yılbaşından bu yana yaklaşık 92 kat artış yaşayarak 0,41 dolara yükseldi. Sadece son bir haftada yüzde 500’lük bir artış yaşayan DOGE coin, 52 milyar dolarlık piyasa değerini de geçerek en değerli beşinci kripto para unvanını ele geçirdi.

DOGE, bu yaşanan fiyat patlaması ile tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,45 dolar seviyelerini gördü. Popüler kripto para birimi, böylelikle piyasa değerini küresel çaplı devler olan ING, Barclays ve Credit Agricole gibi finans kuruluşlarının üzerine taşımayı başarmış oldu.


Kaynak: https://www.kriptopiyasasi.com/populer-kripto-para-birimi-doge-durdurulamiyor/

4
Avrupa Merkez Bankası (ECB) yönetim kurulu üyesi Isabel Schnabel, kripto varlığının “paranın temel özelliklerini yerine getirmediğini” iddia ederek Bitcoin (BTC) eleştirisini dile getirdi.

‘Bitcoin spekülatif bir varlık’
Ayrıca, Bitcoin’i “herhangi bir tanınabilir temel değeri olmayan spekülatif bir varlık ve muazzam fiyat dalgalanmalarına maruz bir varlık” olarak tanımlıyor. Schnabel ayrıca “kripto para birimlerine olan güvenin hızla buharlaşabileceğini” ve bunun da “finansal piyasalarda aksamalara” neden olacağını tahmin ediyor.

Yakın tarihli bir röportajda yapılan açıklamalarda Schnabel, kendisinin ve ECB’deki meslektaşlarının “Bitcoin’i bir para birimi olarak tanımlamanın yanlış olduğunu” düşündüklerini de belirtti. Elon Musk’ın Bitcoin hakkındaki görüşleri hatırlatıldığında ise “Bunu düşünmekte özgür,” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://kriptokoin.com/ecb-yonetim-kurulu-uyesinden-bitcoin-aciklamasi/

5
(TR) Haberler / Wanchain Ripple Ortaklığı ile Değer Kazanıyor
« on: April 11, 2021, 06:59:30 PM »
"Kripto para piyasasındaki olumlu yönde seyreden hareketlilik nispeten duruldu. Buna karşılık Wanchain’in (WAN) değeri artmaya devam ediyor. Son yirmi dört saatlik değer artışı %8 civarında seyreden WAN bir haftada %20 değer kazandı. Bu değer kazancının arkasında Ripple ile kurulan ortaklığın etkili olduğu belirtiliyor. Ripple blok zincir ağını yenilikçi teknolojilerin sisteme entegre edilmesi için geliştirmeye hazırlanıyor. Farming girişimlerinin Ripple ağında desteklenmesi için Wanchain ile bir ortaklık kuruldu."
Kaynak https://beincrypto.com.tr/wanchain-ripple-ortakligi-ile-deger-kazaniyor/

6
"ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Komiseri Hester Peirce, öncü kripto para birimi Bitcoin’e desteğini sürdürmeye devam ediyor. Peirce, Joe Biden öncülüğündeki ABD hükümetinin Bitcoin’i yasaklamasının aptalca bir hareket olacağını iddia ediyor.

Hester Peirce, geçtiğimiz günlerde katıldığı Piyasa İzleme Sanal Paneli tartışmasında Amerikan hükümetinin kripto para ticaretini ve kullanımını yasaklamak için herhangi bir adım atmadığını söylüyor:

“SANIRIM BU NOKTANIN ÇOKTAN AŞILMIŞ OLMASI GEREK ÇÜNKÜ BU TÜR BİR YASAKLAMA İÇİN İNTERNET DÜNYASINI TAMAMEN KAPATMALARI GEREKECEK. BİTCOİN’İN YASAKLANMASI KONUSUNDA DAHA ÖNCE DE GÖRÜŞÜMÜ AÇIKLAMIŞTIM. BTC’Yİ YA DA DİĞER KRİPTO PARALARI YASAKLAMAK MÜMKÜN DEĞİL. BU YASAKLAMANIN NASIL OLABİLECEĞİNİ HİÇ ANLAMIYORUM.

HÜKÜMETİMİZ ŞURADA BUNA İZİN VERİLMİYOR DESE BİLE NASIL ENGEL OLACAK Kİ ? İNSANLAR KRİPTO PARA FAALİYELERİ İÇİN MUTLAKA BİR YOL BULACAKTIR. O YÜZDEN AKLI BAŞINDA BİR HÜKÜMET YASAKLAMA YOLUNA GİTMEZ ÇÜNKÜ BU ÇOK APTALCA OLUR.”

SEC Komiseri, mevcut konuda daha da ileri giderek ABD’nin Bitcoin’i yasaklaması halinde bedelin çok ağır olacağını da ekliyor:

“EĞER BÖYLE BİR YASAKLAMA UYGULANIRSA BU ÇOK BÜYÜK SORUNLARA YOL AÇAR. BİTCOİN VE DİĞER DİJİTAL VARLIKLAR ETRAFINDA OLUŞAN YENİLİĞİ KAÇIRMIŞ OLURUZ. BU DA ÜLKEMİZ ADINA ŞÜPHESİZ ÇOK UTANÇ VERİCİ OLUR.”

Kaynak: https://www.kriptopiyasasi.com/sec-komiseri-bitcoinin-btc-yasaklanmasi-ile-ilgili-net-konustu-aptallik-olur/

7
Milyarder Rick Caruso’nun emlak şirketi, kira ücretlerinin Bitcoin olarak ödenmesini kabul edeceğini açıkladı. Bu durum küresel konut ve perakende sektöründe bir ilki temsil ediyor.

ABD’dek en büyük emlak şirketlerinden biri olan Caruso Çarşamba günü yaptığı açıklamaya göre, Tesla ve PayPal gibi, mevcut yasalar çerçevesinde dijital para birimlerini ödeme yöntemi olarak kabul eden şirketler arasına son olarak katılan şirket oldu.

Şirket Kripto Para Borsası Gemini ile İşbirliğine Gidiyor
Los Angeles Kaliforniya merkezli şirket ayrıca mali işler yönetiminin bir kısmını Bitcoin’e yatırım yaptığını duyurdu. Benzer bir işlemi Jack Dorsey’in Square şirketi de geçtiğimiz sene Ekim ayında gerçekleştirmişti. Caruso bu işlemler için kripto para borsası Gemini ile işbirliğine gitti.

Bu işbirliğinin amacı olarak, milyonlarca kişinin ziyaret ettiği Caruso’nun sahibi olduğu mülkler ile kripto paralar, NFT’ler ve blockchain uygulamalarını entegre hale getirmek olduğu açıklandı.

Kaynak: https://limenya.com/emlak-milyarderi-rick-caruso-kira-odemelerinde-bitcoini-de-kabul-edecek/

8
"Glassnode’un madencilerin adreslerinde tuttukları arzın 30 günlük değişimini ölçen “madenci pozisyon değişikliği ölçüm verileri” kısa süre önce pozitife döndü ve madencilerin yeni coin’leri kasalarına eklediklerini gösterdi. Buna göre; madenci cüzdanlarındaki BTC sayısı son 2 haftada 4.435 BTC arttı ve toplamda 1.8 milyona ulaştı.

“Madencilerin nakit gücü var, BTC’leri tutmaya başladılar”
Konuyla ilgili CoinDesk’e konuşan Babel Finance CEO’su Flex Yang, madencilerin, Bitcoin fiyatı 20 ilâ 40 bin dolar arasındayken realize ettikleri kârlardan dolayı gelecekteki operasyonlarını sürdürmek için ellerinde yeterli rezerve sahip olduklarını ve şu anda bir fiyat rallisi düşüncesiyle BTC’lerini ellerinde tuttuklarını söyledi."

Kaynak: https://uzmancoin.com/bitcoin-btc-satislari/

9
(TR) Haberler / Meitu, 10 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Satın Aldı
« on: April 09, 2021, 10:00:25 AM »

"Hong Kong merkezli uygulama üreticisi Meitu, 10 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) yatırımı yaparak, 100 milyon dolarlık kripto para yatırımı hedefine ulaştı.

Bugün yapılan açıklamada Meitu, kripto para yatırım planlarına uygun olarak, kendileri için hedefledikleri 100 milyon dolara ulaşabilmek için 175 Bitcoin satın alındığını belirtti. Meitu’nun ek olarak Ethereum (ETH) yatırımları da söz konusu. Meiutu gelecekte merkeziyetsiz uygulamaları başlatmak için Ethereum kullanmayı planlıyor.

Firma, ilk kez 40 milyon dolarlık Bitcoin ve Ethereum’u Mart ayı başında satın aldı. Bir hafta sonra 49 milyon dolarlık kripto alan şirket, bugün de rakamı 100 milyon dolara tamamlamış oldu.

Meitu yaptığı son yatırım ile birlikte 49.5 milyon dolarlık Bitcoin’e sahip durumda. Şirketin ayrıca 50.5 milyon dolarlık Ethereum’u da bulunuyor."


Kaynak: https://www.btchaber.com/meitu-10-milyon-dolarlik-bitcoin-btc-satin-aldi/

10
(TR) Haberler / ABD Eyaletine 300 Tane Bitcoin ATM’si Geliyor!
« on: April 09, 2021, 09:54:49 AM »
Bitcoin, yatırımcılar arasında popülerliği hızla artıyor. Yatırımcılar da Bitcoin’in hızlı nakite çevirmenin yollarını arıyorlar. Bitcoin ATM’leri bu konuda yatırımcılara yardımcı olabilir.

ABD merkezli kripto para-nakit değişimi yapan Coinme, Florida’da yaptığı lansmanda şunları söyledi:

"Floridalılar için Bitcoin’i nakit parayla satın almak, bakkaldan ekmek almak kadar basit bir hale gelecek."

Kaynak: https://muhabbit.com/abd-eyaletine-300-tane-bitcoin-atmsi-geliyor/


11
"Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) şu an için birçok kişinin finansal özgürlüğe açılan kapısı konumuna geldi. Buna rağmen Bitcoin’i hala darkweb gibi platformlarda kötü amaçlarla kullanmak isteyenlerin de olduğu görülmekte. Missouri’de yaşayan bir kişi de bu sebeple 12 yıl hapis cezasına çarptıldı.

Dark web üzerinden Bitcoin ile kimyasal silah almaya çalışan bir kişi, potansiyel bir satıcı bulduktan sonra bunu satın alma niyetini de açıkladı. Bu silah ile 300’den fazla kişiyi öldürmek istediğini belirten şüpheli Jason William Siesser, FBI tarafından tutuklandı.

Federal yetkililer tarafından yapılan açıklamada Siesser 2018 döneminde iki kere Bitcoin ile böyle silahlar almaya çalıştı. Satıcıya bir kargo adresi veren Siesse, o tarihlerde 10 milimetre kimyasal ürün satın aldı ve bunları Bitcoin ile ödedi."Kaynak: https://www.kriptopiyasasi.com/bitcoin-btc-ile-kimyasal-silah-almaya-calisti-cezasi-cok-agir-oldu/

12
"San Francisco merkezli fintech devi Ripple’ın Avustralya’daki ortağı Güney Asya projesini hayat geçiriyor! Avustralya’nın önde gelen Dijital Bankacılık ve ödeme şirketlerinden biri olan Novatti (NOV), ilk duyuruyu yaptı.

Avustralya’nın önde gelen Dijital Bankacılık ve ödeme şirketlerinden Novatti (NOV), bugün (9 Nisan) Ripple ile Aralık 2020’de temeli atılan ortaklık kapsamında artık faaliyete başladıklarını açıkladı.

Avustralya merkezli ödeme şirketi, blockchain ödeme devi Ripple Novatti ortaklığının hayata geçirildiğini duyurdu.

Novatti’nin müşterileri artık bu ortaklı sayesinde Filipinler’e anlık transferler yapabilecek. Şirket, Ripple’ın altyapısını kullanarak ayda birkaç bin transfer gerçekleştirmeyi planlıyor."

Kaynak: https://koinmedya.com/ripple-novatti-ortakligindan-buyuk-duyuru/

13
Tether (USDT), Polkadot (DOT) ağında çalışan ilk stabilcoin kripto birimi olacağını duyurdu. Tether CTO’su Paolo Ardoino, piyasa değeri ile cryptoverse’deki en büyük stablecoin olan Tether’in, Kanarya ağı Kusama’da (KSM) ve daha sonra Polkadot’ta piyasaya sürülmeye hazır olduğunu açıkladı.

“Dijital token alanının en likit, istikrarlı ve güvenilir stablecoin’i olan USDT’yi, ona  canlı ve büyüyen topluluk erişimini sunacak Polkadot’da başlatmaktan heyecan duyuyoruz. Polkadot, dijital belirteç ekosistemindeki en heyecan verici projelerden biridir. Tether, Polkadot’un gelişmekte olan DeFi (merkezi olmayan finans) ekosistemine güç verdiği için, ilerleyen yıllarda Tether token’inin de hazır bir şekilde büyümesini bekliyoruz.”


Kaynak: https://www.koinfinans.com/tether-usdt-polkadot-agindaki-ilk-stablecoin-olacak/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=tether-usdt-polkadot-agindaki-ilk-stablecoin-olacak

14
Galatasaray’ın ünlü futbolcusu Ryan Babel, takım arkadaşlarına Bitcoin (BTC) yatırımı yapmaları konusunda tavsiye verdi. Babel’in tavsiyelerini dikkate alan bazı futbolcular, takımdan kazandıkları primden daha fazlasını lider kripto paradan kazandılar
.
Hollandalı yıldızın, ABD’de önemli gayrimenkul yatırımları olduğu da ifade ediliyor. Babel’in kripto paraları da yakından takip ettiği uzun zamandır biliniyordu. Babel daha önce “Bitcoin satın almak için beklemeyin, Bitcoin satın alın ardından da bekleyin” ifadelerini kullanmıştı.
15
SEC’in Ripple aleyhindeki davasını sürdüren yargıç, düzenleyiciye belgeleri paylaşma emri verdi. Bu belgeler, SEC’in kripto para birimlerinin menkul kıymet olarak kabul edildiğine dair duruşunu ortaya çıkaracak.

Aralık 2020’de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple ve yöneticilerinin XRP’yi kayıtsız menkul kıymetler olarak satarak 1,3 milyar doları aştığını iddia eden yasal bir şikayette bulundu. Devam eden davada yapılan bir güncellemede, ABD Sulh Hakimi Sarah Netburn SEC’in, düzenleyicinin Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi diğer dijital varlıkların neden menkul kıymet olmadığına ilişkin görüşlerini ifade eden tüm resmi belgeleri paylaşması gerektiğine karar verdi.

Bu belgeler yasal olarak “keşif belgeleri” olarak adlandırılır ve Ripple’ın SEC’in iddialarına karşı savunmasını güçlendirmesine yardımcı olabilir. Jüriye göre bu belgeler, Bitcoin ve Ethereum’un güvenlik durumunu tartışan notlardan, transkriptlerden ve diğer üçüncü taraf iletişimlerinden oluşacak.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/sec-belgelerine-erisim-ripplein-xrp-savunmasina-yardimci-olacak/

Pages: [1] 2 3 ... 80
Bitcoin Garden 2013-2024, All rights reserved | Privacy Policy | DMCA | About Bitcoin Garden | Support & Services